NEUHĀUSL HUNAL

Ing. arch. ing. David Neuhäusl

Nikdy nepřestal architekturu studovat. Rád o ní přemýšlí, píše i diskutuje a momentálně ji spolu s Janem Horou také vyučuje na FA VUT v Brně. Kromě architektury absolvoval rovněž mezinárodní obchod a městské inženýrství. V rámci doktorského studia na FA ČVUT v Praze se věnuje výzkumu veřejného developmentu bydlení.

V letech 2016 až 2018 vedl s Jaroslavem Wertigem architektonický ateliér na mezinárodní vysoké škole ARCHIP v Praze. Jako editor i autor spolupracoval na vydání časopisu ERA21 04/21 na téma Veřejný development. Autorsky se podílel také na publikaci Architektura 58-89. Zabýval se urbánní ekonomií a potenciálem humanizace pražské Magistrály. Díky zkušenostem ze studia v Autrálii inicioval vznik ideové soutěže Superstudio.  Mezi roky 2015 a 2018 psal o architektuře a souvisejících tématech pro vydavatelství Bigg Boss, od té doby nepravidelně přispívá do různých médií.

Je fanouškem kopané, skateboardingu a boje obecně. Miluje funk, soul a rap. Jako architekt získal zkušenosti v Berlíně, kde se naučil jezdit na kole v jakémkoli počasí.