NEUHĀUSL HUNAL

Ing. arch. ing. David Neuhäusl

Architekturou se zabývá komplexně od navrhování přes psaní a výuku až po výzkum. Kromě architektury absolvoval také mezinárodní obchod a městské inženýrství. V rámci doktorského studia na FA ČVUT v Praze se věnuje výzkumu veřejného developmentu bydlení.

V letním semestru 2022 vedl ateliér s Janem Horou na FA VUT v Brně. Jako editor i autor spolupracoval na vydání časopisu ERA21 04/21 na téma Veřejný development. Byl členem mezinárodní poroty Ceny ARCH 2022. Autorsky se podílel na publikaci Architektura 58-89. V letech 2016 až 2018 byl odborným asistentem na mezinárodní vysoké škole ARCHIP v Praze. Zabýval se urbánní ekonomií a potenciálem humanizace pražské Magistrály. Díky zkušenostem ze studia v Autrálii inicioval vznik ideové soutěže Superstudio.  Mezi roky 2015 a 2018 psal o architektuře a souvisejících tématech pro vydavatelství Bigg Boss, od té doby nepravidelně přispívá do různých médií.

Je fanouškem kopané, skateboardingu a boje obecně. Miluje funk, soul a rap. Jako architekt získal zkušenosti v Berlíně, kde se naučil jezdit na kole v jakémkoli počasí.